Webcamera

kamera letiste

Piper Twin Comanche

  


Letová příručka letadla je zdrojem informací o jeho výkonech a omezeních.


Znalost Letové příručky každého konkrétního typu  a příslušné verze je základním předpokladem rychlého a úspěšného zvládnutí přeškolení na daný typ. Následně znalost takovéto příručky vám umožní bezpečné používání letounu a využití jeho technických parametrů.


Vážení přátelé piloti.
Velmi často se setkávám s tím, že piloti nemají téměř žádné , nebo velmi omezené znalosti o letových vlastnostech a technických parametrech letounu jež pilotují. Důvodem je nepochopení k čemu vlastně je příručka letounu dobrá. Dokonce jsem se setkal s pilotem, který nikdy letovou příručku neměl otevřenou a to v nedávné době dokončil výcvik v jedné nejmenované letecké škole.
Letová příručka tedy není pouze něco co překáží na palubě letounu, ale je zdrojem velice zajímavých informací o samotném letadle a možném využití jeho technických vymožeností.

V Letové příručce letadla se dozvíte zda můžete bezpečně provést let z daného místa (technické parametry letiště) v dané konfiguraci (hmotnosti a centráže) a v daných povětrnostních podmínkách (teplota, směr a síla větru, tlak).

V Letové příručce se dozvíte jak sparávně obsluhovat motor.
V Letové příručce se dozvíte jak spravně používat komunikační a radionavigační vybavení letadla
V Letové příručce se dozvíte mnoho dalších důležitých ale i zajímavých věcí o konkrétním letadle a pro pilota by studium příručky nemělo být nezáživné utrácení času.


Každý by si měl alespoň jednou za rok oživit znalosti pro každý typ který létá.


Na závěr.
Z vlastní zkušenosti vím, že hlavně u tabulek v části výkony je třeba pro uvažovaný vzlet z travnatých ploch započítat k hodnotám potřebných délek pro vzlet všechny koeficienty u tabulky uvedené, a k vypočítané potřebné délce pro vzlet přes 50ft vysokou překážku přidat ještě 30% jako bezpečnostní násobek.


Létejte bezpečně!
Nelétejte s myšlenkou – však ono to nějak vyjde!


L.Škarytka
CPL(A)FI(A) a,b,c,e,f,


Radar

Ropa Brent

Ropa Brent - graf ceny
ze stránek Kurzy.cz

Do Kamenice n Cirochou

 

A dnes to nebylo lepší. Ale pro cvičení letů podle přístrojů ideální.

Nechci slevu zadarmo!

28.05.2012, 12:30 , | Komentáře: 0 | Počet zobrazení: 10419

Celý článek...